המרכז לטיפול

בהפרעות חרדה ולחץ

054-499-9044

Gadot image

התמודדות עם בעיות בתפקוד מיני

בעיות בתפקוד המיני מתייחסות לבעיה בכל שלב של המחזור המיני אשר מונעת מבני הזוג להפיק הנאה מפעילות מינית. אצל גברים בעיות בתחום זה נוגעות באימפוטנציה או פגיעה באון הגברי, כאשר נשים סובלות בעיקר מחשק מיני נמוך והנאה מופחתת מפעילות מינית עקב וגיניזמוס או דריכות שרירית מוגברת.


תפקוד מיני תקין תלוי במערכות רבות ביניהן המח, מערכת העצבים, כלי הדם, שרירים, הורמונים ואף החיים הרגשיים. חוסר איזון או בעיה בכל מערכת ממערכות אלו עשויים לגרור בעיות במיניות. בייחוד נקשרות בעיות בתפקוד המיני אצל נשים וגברים בעלי מחלות לב. בנוסף, קשיים רגשיים שונים כגון דכאון, מתח, חרדה, בעיות בזוגיות, תחושות אשם ועבר של טראומה מינית נקשרו בבעיות בתפקוד המיני. אתגרי חיים שונים, ביניהם בתחום העבודה, הזוגיות, דאגה לגבי התבגרות והזדקנות כמו גם קשיים כלכליים עשויים לגרור סטרס אשר עלול להוביל לבעיות בתפקוד המיני. ברגע שאדם חווה בעיות כאלו, הדבר בדרך כלל גורר מתח נוסף, אשר עשוי להחמיר את הבעיה.

דרכי טיפול אפשריות

מומלץ לטפל בבעיות בתפקוד המיני המתעוררת בעקבות מתח ו/או חרדה על ידי הפחתת הלחצים, באופן עצמאי או במסגרת פסיכותרפיה, מאחר ולעיתים קרובות מאד בעיות אלו הינן תסמין ואינן בעיה בפני עצמה. בעזרת השילוב הייחודי של ביופידבק עם CBT אנו מסייעים הן במרכיב מתח הציפייה והן במרכיב חרדת הביצוע הקשורים קשר הדוק לקשיים בתיפקוד המיני. בנוסף, פעמים רבות יכלול הטיפול העמקה במרכיבים רגשיים וזוגיים המתקשרים לבעיה.